Budżet Obywatelski Mazowsza - spotkanie informacyjne.

2020-01-30 12:49 przez Dorota Kalinowska

Prace nad Budżetem Obywatelskim Mazowsza (BOM) wchodzą na ostatnią prostą. Pod koniec stycznia ruszają spotkania z mieszkańcami. A już od początku marca Mazowszanie będą mogli zgłaszać swoje projekty. W puli jest 25 mln zł. Mazowsze jest wśród pierwszych województw, które zdecydowały się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego. Biorąc pod uwagę skalę województwa (Mazowsze jest największym i najludniejszym regionem w kraju) będzie to duże wyzwanie organizacyjne.

Budżet Obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu województwa. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania nie tylko własnej dzielnicy, gminy czy miasta, ale i całego regionu.

Ze środków Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mogą być finansowane projekty inwestycyjne i nie inwestycyjne, mieszczące się katalogu zadań o  charakterze wojewódzkim, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Projekty inwestycyjne mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach, do których województwo ma tytuł prawny do dysponowania.

Propozycję projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza może zgłosić każdy mieszkaniec Województwa Mazowieckiego.

Wszystkie informacje dotyczące BOM, wskazówki jak poprawnie przygotować projekt a także inspiracje dla projektodawców, dostępne będą na stronie internetowej bom.mazovia.pl. Nabór rusza 2 marca br. i  potrwa do 31 marca br.

Serdecznie zapraszam na spotkanie informacyjne z mieszkańcami jeszcze przed uruchomieniem naboru projektów w dniu 6 lutego 2020 roku o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, ul. M. Asłanowicza 2. Wszystkie informacje dotyczące BOM dostępne są na stronie internetowej bom.mazovia.pl. Nabór zaplanowany jest od 2 marca br. do 31 marca br.

Magdalena Sałata

Dyrektor Delegatury w Siedlcach