IV Rajd Rowerowy Szlakiem OP "Zenona"

2019-06-27 12:51 przez Dorota Kalinowska

„W 75. Rocznicę Bitwy pod Jeziorami, każdym kilometrem czcimy pamięć Bohaterów” , pod takim hasłem grupa rowerzystów wyruszyła 22 czerwca, w ramach czwartej edycji  Rodzinnego Rajdu Szlakiem Oddziału partyzanckiego „Zenona” 34 pp 9 Podlaskiej Dywizji  AK.

Trasa tegorocznego rajdu, autorstwa Wandy Frączek przebiegała przez Niemojki, Rusków, Mężenin, Hruszew i Dąbrowę. Po drodze uczestnicy wysłuchali historii związanych z odwiedzanymi miejscami. Zobaczyli również Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie. O bezpieczeństwo dbali policjanci, strażacy z OSP Niemojki i OSP Łosice oraz łosicka Straż Miejska, za co serdecznie dziękujemy.

Wydarzenie zorganizowali: Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Łosicki Dom Kultury.