Nowe nasadzenia w Parku Jagiellończyka

2019-09-19 10:44 przez Dorota Kalinowska

Cisy, berberysy, bluszcze, derenie oraz kwitnące pluskwice i pięciorniki, to tylko niektóre gatunki jakie ozdobią Park Jagiellończyka w centrum naszego miasta. Właśnie trwają prace nasadzeniowe. W efekcie, w parku przybędzie około 5 tysięcy sztuk roślin.
Widoczne już, cisowe żywopłoty okalają linię wytyczoną za ławkami. Tuż za nimi powstaje szpaler z dereni. Kompozycję uzupełnią dekoracyjne rabaty z krzewów i bylin. Cały park zostanie otoczony obwódką z berberysu. Puste przestrzenie przy placu zabaw wkrótce wypełnią, odpowiednio dobrane rośliny.
Całość została zaprojektowana tak, aby wytyczyć strefy rekreacji i wypoczynku oraz zapewnić walory estetyczne o każdej porze roku.
Wykonanie tej inwestycji, było możliwe dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z budżetu Województwa Mazowieckiego, w ramach programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019”. Koszt zadania to 99 981 zł. w tym 49 990 zł. to dofinansowanie z Mazowsza. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Miasta i Gminy Łosice.