Pasowanie w SP nr 2.

2019-10-23 09:20 przez Dorota Kalinowska

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach, 22 października odbyło się pasowanie na ucznia. W uroczystości wzięli udział rodzice, nauczyciele i czterdziestu siedmiu uczniów klas pierwszych. Zebranych powitała dyrektor placówki, Barbara Miechowiecka. Miasto i Gminę Łosice reprezentowała sekretarz urzędu, Małgorzata Łaska. Gościem wydarzenia był dziekan łosicki ks. Kanonik Sławomir Kapitan.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klas pierwszych. Potem przyszła chwila na którą wszyscy czekali, uroczyste ślubowanie a następnie pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor, Barbara Miechowiecka. Sekretarz Urzędu MiG Łosice, Małgorzata Łaska w imieniu własnym oraz burmistrza Mariusza Kucewicza, złożyła dzieciom serdeczne życzenia. Głos zabrał również ks. kanonik Sławomir Kapitan.

Na pamiątkę wydarzenia, dzieci otrzymały upominki. Od samorządu Miasta i Gminy Łosice dostały piórniki, które wręczyła Małgorzata Łaska. Na koniec odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców.