Postępują prace budowlane w Przedszkolu Samorządowym nr 2.

2019-06-04 11:38 przez Dorota Kalinowska

Przebudowa Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Łosicach to jedno z ważniejszych zadań realizowanych przez samorząd Miasta i Gminy Łosice. Intensywne prace rozpoczęły się na początku marca 2019 r. Dotychczas wykonawca zakończył roboty żelbetowe i murarskie w zakresie posadowienia budynku, ścian zewnętrznych i stropów. Wykonano konstrukcję dachu w oparciu o dźwigary drewniane co jest równoznaczne z przygotowaniem połaci dachowych do krycia blachą trapezową. Wykonano również orrynowanie całego budynku i przykryto budynek warstwą wiatroizolacyjną- paroizolacyjną, co pozwala na prowadzenie prac wewnątrz bez względu na warunki atmosferyczne. Zakończono prace związane z montażem stolarki zewnętrznej okienno-drzwiowej. Wykonano w całości roboty termoizolacyjne ścian zewnętrznych, powierzchnie są obecnie przygotowane do tynku mineralnego. Sieci i przyłącza zewnętrzne wody, kanalizacji technologicznej i sanitarnej, kanalizacji deszczowej, instalacji gazowej, instalacji teletechnicznej i elektrycznej zostały wykonane i są gotowe do użycia. Obecnie trwają roboty wewnątrz budynku w zakresie wykonywania posadzek, tynkowania ścian i montażu instalacji wewnętrznych. Wszystko wskazuje na to że do połowy sierpnia roboty zostaną zakończone a 2 września dzieci przestąpią progi nowego budynku Przedszkola Samorządowego nr 2.