Samorząd wspiera akcję "Świeć przykładem".

2020-10-13 10:57 przez Administrator
Miasto i gmina Łosice włączyło się do policyjnej akcji bezpieczeństwa na drodze.
Burmistrz, Mariusz Kucewicz przekazał na ręce Kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego, mł. asp. Marka Wawrzyszczuka, opaski odblaskowe.
Opaski, za pośrednictwem policjantów trafią do dzieci i dorosłych z Łosic i okolicznych miejscowości. Będzie się to odbywało w ramach akcji "Świeć przykładem” oraz podczas spotkań poświęconych bezpieczeństwu na drodze.
Temat widoczności pieszych i rowerzystów na drodze staje się zawsze bardzo aktualny jesienią, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej.
Używanie odblasków przez pieszych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym jest obowiązkiem. Policja zachęca aby korzystać z nich również w terenie zabudowanym.