ZWOLNIENIA Z OPŁAT ZA ŚMIECI DLA Rodzin Wielodzietnych

2016-04-20 15:10 przez Małgorzata Wojcieszuk

Zamieszkująca na terenie Miasta i Gminy Łosice rodzina wielodzietna, o której mowa w ustawie  z dnia 5 grudnia 2014r. o Karcie Dużej Rodziny Dz. U.  poz. 1863 oraz z 2015 r. poz. 1359), może starać się w 2016 roku o częściowe zwolnienie z opłaty za odpady komunalne. Wysokość zwolnienia wynosi 100% opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na trzecie i kolejne dziecko w rodzinie wielodzietnej.

Przez rodzinę wielodzietną rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci:
a) w wieku do ukończenia 18. roku życia;
b) dzieci w wieku do ukończenia 25. roku życia w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole – do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego i w szkole wyższej – do końca roku akademickiego.

Osoby uprawnione powinny zgłosić się do tut. urzędu w miesiącu maju i wypełnić stosowne dokumenty o prawie do zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wraz z nową deklaracją i złożyć ją w przypadku budynków wielorodzinnych do spółdzielni bądź wspólnoty, a w przypadku domów jednorodzinnych do Urzędu Miasta i Gminy Łosice (pokój nr 25). Informacje można uzyskać również dzwoniąc pod numer tel. 83/357-35-42 wew. 35.

Zwolnienia pozwolą zmniejszyć obciążenia finansowe rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie Miasta i Gminy Łosice.