Łosice razem 3 Maja.

2020-05-07 10:16 przez Administrator

Tegoroczne obchody 3 Maja różniły się  od wszystkich poprzednich. Z powodu ograniczeń związanych z epidemią COVID 19 zabrakło uroczystości w parku Jagiellończyka.  Wydarzenia związane ze świętowaniem 229. Rocznicy Konstytucji 3 Maja były dostępne w Internecie. Rozpoczęły się  mszą w kościele św. Zygmunta, której przewodniczył ks. kanonik Sławomir Kapitan, proboszcz parafii. Przedstawiciele samorządu miasta i gminy Łosice, powiatu łosickiego i Państwowej Straży Pożarnej, złożyli kwiaty przy obelisku w Parku Jagiellończyka. Ostatnim punktem obchodów, było odśpiewanie pieśni „Witaj majowa jutrzenko”. Jedyne tego rodzaju, w dotychczasowej historii naszego miasta wykonanie, skupiające mieszkańców Łosic i okolic. Każdy nagrał oddzielnie swoją interpretację, z czego powstał jeden film wyemitowany na Facebooku o wskazanej wcześniej godzinie. Gorąco dziękujemy tym, którzy podzielili się swoim talentem i włączyli się do przedsięwzięcia : Lidia Gawrysiuk (trąbka), Oliwia Gawrysiuk (śpiew), Zuzanna Kulesz (śpiew), Michał Szysz (saksofon), Julia Dymowska (śpiew), Szymon Kozłowski (śpiew), Karolina Malczuk (śpiew), Blanka Kozłowska (barwy narodowe), Iga Kozłowska (barwy narodowe), Marta Kassjaniuk (wiwat 3 Maj ), Ela Kalinowska (śpiew), Konrad Górzyński (gitara), Strażacy z KP PSP Łosice (śpiew), Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej (śpiew i akompaniament), Piotr Odoszewski (skrzypce), Paweł Odoszewski (współpraca artystyczna).
Kształt, formę i brzmienie przedsięwzięciu nadali Konrad Górzyński i Dominik Stecki. Zaangażowanie zostało docenione i spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była świętowana nietypowo ale radośnie.

Historyczne wykonanie pieśni "Witaj majowa jutrzenko!" można obejrzeć tutaj