Usuwanie folii rolniczej - ZŁÓŻ WNIOSEK

2019-10-11 12:56 przez Małgorzata Wojcieszuk

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków w ramach programu priorytetowego: „Usuwanie folii rolniczej i  innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa.

Program przewiduje dofinansowanie w formie dotacji do 100% kosztów kwalifikowanych. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego, a ostatecznymi odbiorcami korzyści będą posiadacze odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

Niezbędnym do realizacji programu jest zebranie przez tut. Urząd informacji dotyczących posiadanych przez mieszkańców Miasta i Gminy Łosice odpadów pochodzących z działalności rolniczej, tj.:

• Folii rolniczych,
  • Siatki i sznurka do owijania balotów,
  • Opakowań po nawozach,
  • Big Bagów.

W związku z powyższym, zainteresowani mieszkańcy, zamierzający skorzystać z dofinansowania powinni złożyć wniosek w Urzędzie Miasta i Gminy w Łosicach, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6, 08-200 Łosice pok. 29  w terminie do
31 października 2019 r. Wzór wniosku można pobrać w tut. Urzędzie pokój 29, oraz ze strony internetowej Urzędu.

Wraz z wnioskiem o dofinansowanie realizacji zadań związanych z usuwaniem folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej należy złożyć informację o posiadanych odpadach pochodzących z działalności rolniczej oraz podpisaną informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Wnioski będą realizowane pod warunkiem pozyskania przez Miasto i Gminę Łosice dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Więcej informacji o programie: