Szczegóły ogłoszenia

Zamontuj skrzynkę pocztową.

2020-04-21 11:57 przez Administrator

Drodzy Mieszkańcy. Przypominamy o obowiązku posiadania skrzynki pocztowej.
To znacznie ułatwi dostarczenie maseczek, w ramach akcji realizowanej przez Miasto i Gminę Łosice w partnerstwie z Maseczki dla Polski.
W ramach tego działania, każdy ujęty w deklaracji gospodarowania odpadami mieszkaniec, otrzyma maseczkę. Dystrybucja maseczek rozpocznie się najprawdopodobniej pod koniec bieżącego tygodnia.
Poniżej kilka informacji na temat obowiązujących wymogów w zakresie posiadania skrzynek.  

Skrzynka pocztowa musi być umieszczona przed drzwiami wejściowymi do budynku lub w ogólnej dostępnej części nieruchomości, np. na bramce wejściowej do posesji lub ogrodzeniu, tak aby kurier lub listonosz mógł zostawić przesyłkę pod nieobecność lokatorów.
Konstrukcja oddawczej skrzynki pocztowej powinna być wykonana z materiału, który zapewni ochronę przed kradzieżą i poufnością umieszczanych w niej przesyłek dostarczanych przez kuriera czy listonosza oraz być zamykana na klucz. Parametry skrzynek określa Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie oddawczych skrzynek pocztowych.
Na podstawie ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe, na właścicielu lub współwłaścicielu nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny spoczywa obowiązek posiadania i umieszczenia oddawczej skrzynki pocztowej.

Wróć