Dobiega końca remont dwóch dróg na terenie gminy Łosice.

2019-11-25 15:25 przez Dorota Kalinowska

Ponad 2 km nowej nawierzchni powstaje na odcinku Meszki – Chotycze Kolonia - Chotycze. Nowy asfalt położono także w Patkowie, na odcinku, od świetlicy wiejskiej do przejazdu kolejowego. Obie drogi pozostają w zarządzie powiatu. Miasto i Gmina Łosice partycypuje w kosztach wykonania tych inwestycji.

Odbudowa drogi Meszki - Chotycze Kolonia – Chotycze, odbywa się na dwóch odcinkach o łącznej długości 2, 145 km. Wartość zadania to 1 407 488 zł.

Znaczna część kosztów, bo aż 80%, pokryta jest z dotacji pochodzącej z budżetu państwa. Pozostałą kwotę w wysokości 310 256 zł. pokrywają samorządy Powiatu Łosickiego oraz Miasta i Gminy Łosice. Na każdy samorząd przypada połowa tej kwoty. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą tej inwestycji, remont potrwa do 20 grudnia 2019 r.

Inwestycja realizowana w Patkowie odbywa się również dzięki współpracy Miasta i Gminy Łosice z Powiatem. Przebudowa drogi na odcinku o długości 190 metrów pochłonęła koszt 89 930 zł. Udział finansowy Miasta i Gminy Łosice w tym zadaniu to 42 500 zł. Powiat zaangażował środki o wysokości 45 206 zł. Z czego 2 706 zł. to koszt wykonania dokumentacji technicznej. Termin zakończenia remontu to 29 listopada 2019 r.

Obie inwestycje realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A.