Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Łosic.

2020-01-10 09:24 przez Dorota Kalinowska

Już po raz trzeci ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. To wielkie uliczne jasełka a jednocześnie familijne spotkanie z przesłaniem. Za gwiazdą podążali nie tylko Trzej Królowie ale także całe, wielopokoleniowe rodziny. Frekwencja po raz kolejny pokazuje, że jest to wydarzenie potrzebne i oczekiwane. Orszak Trzech króli nie odbyłby się gdyby nie zaangażowanie wielu osób.

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom:
- Świętej Rodzinie, Paulinie Karolowi i Stasiowi Kondraciukom
-ks. kanonikowi Sławomirowi Kapitanowi, dziekanowi łosickiemu
- ks. Jackowi Sawczukowi - Magdzie i Grzegorzowi Wasilukom właścicielom firmy Paradiso - animatorzy, szczudlarze, artyści, klauni
- Królom: Waldemarowi Kosieradzkiemu, Januszowi Giereło, Pawłowi Bobrykowi oraz Tadeuszowi Jakoniukowi, Mirosławowi Dymowskiemu, Karolowi Kordaczukowi
- na ręce dyrektorów szkół oraz przedszkoli podziękowanie dla nauczycieli, uczniów i rodziców z placówek: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łosicach, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Niemojkach, Przedszkole Samorządowe Nr1 Łosice i Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Łosicach oraz Zespół Szkół Nr 2 W Łosicach
- I Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej „Płomienie”
- Radnym Miasta i Gminy Łosice
- KP Policji w Łosicach, Straży Miejskiej, strażakom KP PSP w Łosicach oraz OSP Łosice, OSP Meszki, OSP Łuzki, OSP Niemojki oraz Romanowi Kasprowiczowi
- Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w Niemojkach, Czuchlebach, Świniarowie, Woźnikach i Meszkach.
- Zbigniewowi Sawtyrukowi
- Bogdanowi Dmitrukowi
- Janowi Oleksiukowi
- Franciszkowi Kowalukowi prezesowi PKS Łosice
- Jarosławowi Iwaniukowi
- Violetcie Zawadce, kierownik Biblioteki Powiatowej w Sarnakach
- Markowi Adamiukowi – organiście Parafii św. Zygmunta Króla
- Dominikowi Steckiemu, Fotolonia - Studio Filmu i Fotografii, Czarkowi Galovskyemu
- Nieformalnej Grupie Tanecznej z ŁDK pod kierunkiem Veroniki Sakowskiej
- grupom muzycznym: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej (grupa śpiewacza i taneczna), Schola Parafii Trójcy Świętej pod kierownictwem Mirosława Odoszewskiego, ZPiT Mała Ziemia Łosicka pod kierunkiem Konrada Górzyńskiego. Organizatorami Orszaku Trzech Króli 2020 w Łosicach byli:
Miasto i Gmina Łosice
Łosicki Dom Kultury Parafia pw. św. Zygmunta w Łosicach
Parafia Trójcy Świętej w Łosicach
We współpracy z fundacją Orszak Trzech Króli.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom III Łosickiego Orszaku Trzech Króli. Do zobaczenia za rok!