Pierogi niemojskie, pierwszy „produkt tradycyjny” z terenu Miasta i Gminy Łosice.

2020-02-06 15:41 przez Dorota Kalinowska

Po raz pierwszy, na liście Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pojawił się produkt tradycyjny z terenu Miasta i Gminy Łosice. Chodzi o pierogi niemojskie,  znane już bywalcom okolicznych festynów i imprez. Kto je raz zobaczył, ten już nie zapomni. Bo kto widział pierogi w zielone ciapki? A kto pozna ich oryginalny smak, ten przyzna, że nigdy jeszcze nie jadł nic podobnego. To wyjątkowe danie serwują Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niemojkach, które znają tradycyjną recepturę i to one właśnie postarały się o wpisanie go na prestiżową listę.  To oryginalny przepis niemojskich prababek, o którego wyjątkowości stanowi dodatek z pokrzywy lub lebiody oraz farsz łączący soczewicę i ziemniaki. Gratulujemy KGW Niemojki i dziękujemy za podtrzymywanie tradycji kulinarnej, która jest nieodłącznym elementem naszej tożsamości lokalnej. Brawo!