Szczegóły ogłoszenia

PSR 2020 - LIST DO ROLNIKÓW

2020-11-16 13:26 przez Małgorzata Wojcieszuk

Drodzy Mieszkańcy,

tylko do końca listopada potrwa Powszechny Spis Rolny. To dla Miasta i Gminy Łosice bardzo ważne badanie – dzięki danym zebranym w spisie będziemy wiedzieć, ilu mamy rolników, jakie są ich potrzeby i jak możemy im pomagać. Dlatego bardzo liczę na to, że każdy użytkownik gospodarstwa rolnego mieszkający podejdzie do tego obowiązku poważnie i spisze swoje gospodarstwo rolne.

Dlaczego tak gorąco o to apeluję? Jeśli w spisie nie weźmie udziału każda osoba do tego zobowiązana, dane nie będą dostatecznie miarodajne, a my w Mieście i Gminie Łosice będziemy mieli bardzo trudne zadanie, żeby wspierać naszych rolników. Nie da się przecież prowadzić skutecznych działań skierowanych do rolników, jeśli nie mamy o nich dostatecznej wiedzy. Dodatkowo, im więcej rolników z Miasta i Gminy Łosice spisze się przez Internet, tym większa szansa na wygranie atrakcyjnych nagród (sportowych i edukacyjnych) przeznaczonych dla naszych szkół i przedszkoli, do wykorzystania na zajęciach przez nasze dzieci czy wnuki.

Wśród mieszkańców naszej Miasta i Gminy Łosice są zapewne osoby, które zastanawiają się, czy podlegają obowiązkowi spisowemu. Prowadzą na przykład działalność rolniczą na małą skalę lub mają grunt rolny, którego nie użytkują. W takich przypadkach należy kontaktować się z infolinią spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99 i wyjaśnić tę sprawę.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z Powszechnym Spisem Rolnym zachęcam też serdecznie do kontaktu z Infolinią spisową, którzy chętnie udzielą informacji.

Na koniec podkreślę to wyraźnie: dla Miasta i Gminy Łosice liczy się każdy wypełniony formularz!

Gminny Komisarz Spisowy
Burmistrz Miasta i Gminy Łosice 
(-) Mariusz Kucewicz

Wróć