Świąteczne iluminacje i Mikołaj w Łosicach.

2019-12-09 10:38 przez Dorota Kalinowska

Trochę nowości, kilka zmian oraz znane i lubiane iluminacje świąteczne rozświetliły Łosice w mikołajkowy dzień. Właśnie od 6 grudnia w mieście zapanował na dobre świąteczny klimat.

Nowością jest dekoracja Parku Jagiellończyka. Jej głównym punktem jest świetlna fontanna, która z daleka przyciąga wzrok przechodniów i skutecznie odpędza grudniowy mrok. Całość dopełniają śnieżynki, dekorujące parkowe latarnie.

Na rondzie, podobnie jak w latach ubiegłych stanęły anioły. Dekoracje pojawiły się również w okolicach zalewu. Zdobiąca wcześniej Park Jagiellończyka choinka, została przeniesiona i obecnie króluje przy wejściu do Urzędu Miasta.

Z tegorocznym debiutem miejskich iluminacji, wiąże się postać świętego Mikołaja, który przybył aby właśnie w tym dniu spotkać się z mieszkańcami Łosic. Zaopatrzony w torbę pełną słodkości rozmawiał z przechodniami i chętnie pozował do zdjęć. Dziękujemy i liczymy na podobne spotkanie za rok.